E-Ticarette Video İçerik Kullanımının Önemi Nedir?

e-ticarette-video-icerik-kullaniminin-onemi-nedir.jpg

E-ticaret işlemlerinde site açmak, siteye ürün eklemek ve beklemek satış yapma ihtimalinizin en düşük olduğu yöntemdir. Bütün bu aşamalar sonrasında hem daha çok kişiye ulaşabilmek hem de marka değerinin artması için birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi de içerik üretmektir. İçerikler e-ticaret sitelerinde en çok trafiğe sebep olan şeylerdir. İçeriklerin de kendi içlerinde türleri vardır tabi. Son yıllarda en çok artış gösteren içerik çeşidi videolardır.

Bu artış nedeniyle de e-ticaret sitesi sahipleri sitelerinde video içerikleri çoğaltmaya başlamışlardır. Facebook ve Twitter gibi platformlar reklamların en çok yapıldığı platformlardır. Bunun yanı sıra özellikle son 2-3 yılda bu platformların yanına İnstagram, Snapchat ve YouTube gibi platformlar da geldi. Peki ya videolu içeriklerin e-ticaret sitelerine ne gibi etkileri bulunmaktadır?

Site Trafiğini Arttırabilirsiniz

E-Ticaret sitelerinize bağlı veya bağlı olmayan sosyal medya platformlarında paylaşmış olduğunuz video içeriklere ekleyecek olduğunuz site linkiniz ile kişileri sitelerinize yönlendirebilirsiniz. Veyahut YouTube gibi en çok video ve müzik eklentilerine sahip olan ve en çok kullanılan bir platformda paylaşacağınız videolarınıza ekleyeceğiniz yönlendirme linkleri ile de sitelerinize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Bir diğer seçenek de şöyle ki You Tube şu an en çok kullanılan ikinci arama motoru durumundadır.Bu nedenle yükleyeceğiniz videolara ekleyeceğiniz sağlam anahtar kelimeler ile SEO ile kazanabilirsiniz. Böylece arama motorlarında SEO etkisi ile yükselecek ve sitenizin de ziyaretçilerini arttırarak trafik oluşumuna neden olabilirsiniz.

Marka Değerinizi Arttırabilirsiniz

E-ticaret siteleriniz için hazırlayacak olduğunuz video içeriklerde eğer insanların ilgisini çekecek ve onları sıkmayarak eğlendirecek eklentiler olduğu zaman kişiler videoları beğenecek ve kendi hesaplarında da paylaşmak isteyecektir. Böylelikle ücretsiz olarak reklam yapmış olacaksınız. Yaptığınız reklam ile hem marka değeriniz artış göstererek isimsel olarak ulaştığı kişi sayısı artacak hem de e-ticaret sitenizin değeri artacaktır.