Kurumsal Olarak Dijital’de Yer Almak

kurumsal-olarak-dijitalde-yer-almak.png

Kurumsal Olarak Dijital’de Yer Almak

Yazının sonunda söyleyeceğimizi başında söyleyelim. Günümüz dünyasında internet üzerinde yer almayan birinin gerçek hayatta kendini var edebilmesi gittikçe zorlaşıyor. İmkansız demek doğru olmaz. Ancak herkesin birey olarak yer aldığı internet dünyası bir noktada insanların sosyalleştiği mekanlar konumunda. Eğer yeni bir sosyal mecraya adımınızı attıysanız bu yeni bir çevreye girmekle aynı anlama gelebilir. Bu durum kurumsal firmalar için de geçerlidir. Günümüz şartlarında insanların sosyalleştiği alanlarda yer alamayan firmaların, başarılı olma şansları pek yoktur.

İnsanların Sosyalleştiği Mekanlarda Yerinizi Alın

İnsanlar, alışveriş için sosyalleştiği alanları tercih ediyor. AVM’ler bunun için en iyi örnek aslında. Arkadaşlarınızla bir AVM’de buluşursanız, film izleyebilir, son moda kıyafetleri vitrininde görebilir, ihtiyacınız olan elektronik eşyaları satın alabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaparken bir de mekanlardan birine oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Covid-19 pandemisi'nin etkili olduğu son iki yıl ile birlikte insanların sosyal medya mecralarında vakit geçirme oranlarında ciddi bir artış meydana geldi. Hoş, pandemi öncesinde de bu oran bir hayli yüksekti. Sözün özü; sosyal medya mecraları yeni AVM’lerimiz haline dönüştü. Arkadaşlarımızla burada bulunan sohbet odalarında bir araya geliyoruz. Burada bulunan dijital platformlardan dizi ya da film izliyoruz. Tüm bu işlerimizi yaparken karşımıza çıkan reklamlara göre de alışveriş yapıyoruz.

İnsanların Size Sorduğu İlk Soru Nedir?

Kurumsal olarak web ortamında yer almayan bir kuruluşun yukarıda sayılanlardan bir ay alması her geçen gün daha zor bir hale dönüşüyor.

Tüm bunların dışında sosyal medyada ve web ortamında yer almak diğer bir yanıyla bir statü belirtisi haline de gelmiş durumda. Bundan otuz ya da kırk yıl önce markanızdan bahsettiğiniz zaman insanların size soracağı ilk sorulardan biri yerinizin nerede olduğudur. Ancak aynı durumu bugün yaşamanız mümkün değildir. Eğer günümüzde insanlara markanızdan bahsederseniz markanıza ait instagram adresinin ne olduğu size soracakları ilk soru olacaktır. Ardından bir internet sitenizin olup olmadığı merak edilecektir.

Dolayısıyla kurumsal olarak web dünyasında yer almak sizin için bir tercih olmaktan çıkalı bir hayli zaman geçmiş durumdadır. Bugüne kadar geç kalmış olabilirsiniz. Bundan sonrası için elinizi çabuk tutmalısınız.