Yeni Yıl Firmanız İçin Neden Önemlidir?

yeni-yil-firmaniz-icin-neden-onemlidir.jpg

Yeni Yıl Firmanız İçin Neden Önemlidir?

Yeni yıl sadece takvim yapraklarının bir gün daha fazla eskimesinden ibarettir aslında. 31 Aralık ya da 1 Ocak tarihinin diğer takvim günlerinden farklı hiçbir yanı yoktur. Ancak siz isterseniz bu günlerin ayrı bir önemi olur.

Bir çoğumuz için günlük yaşamın koşuşturmacası öyle bir hal almıştır ki dönüp arkaya bakmak için ne fırsat ne de enerjiye sahip oluruz. Ancak zaman zaman geriye dönüp bakmak muhasebe içerisine girmek yararlı ve ileriye doğru gitmek için oldukça faydalıdır. Bu yazıda bu durumun gerekliliği üzerinden 2022 takvim yılında yapmanız gerekenlere odaklanacağız.

Yenilikten Kaçınmayın

Firmanızın iş kapasitesi artmış, git gide büyümeye devam ediyor olabilirsiniz. Kim bilir belki de siparişleri yetiştiremeyecek kadar yoğunsunuzdur. Ancak enerjinizin bir kısmını da markanızı yenilemeye ayırabilirsiniz. Ancak firmanızın kimliği haline dönüşmüş klasikleşmiş olgular ile mümkün olduğunca az oynayın. Bunu yaparsanız, emin olun ki kısa vadede size efektif dönüşler olacaktır.

Markamızda yenilikler yaratmak maliyetli diye düşünmeyin. Örneğin markanızın sosyal medya hesabında yapacağınız küçük dokunuşlar sizi yeniden görünür ve dikkat çekici kılabilir. Markanızın renkleri ile uyumlu yeni bir renk size aynı zamanda yeni kapılar da açabilir. Bunları yapmanın ciddi maliyetleri de olmayacaktır.

Değişim İçeriden Başlamalı

Bir markadaki temel değişime ilk önce o markayı oluşturan insanlar inanmalıdır ki dışarıda kalan insanlar değişim rüzgarını hissedebilsinler. Bu yüzden markanızda yapacaklarınızı önce çalışanlarınız ve ekip arkadaşlarınızla paylaşın. Bunun için çok uzun olmayan bir toplantı gerçekleştirebilirsiniz. Hatta onlardan bu konuda neler yapılabileceğine dair öneriler istemeniz çalışanlarınızın aidiyet duygusunu pekiştirecektir.

Dinamizm Her Şeydir

Peki ya değişimler; firmanıza, markanıza ne kazandırır? Bu sorunun genel geçer bir yanıtı bulunmamakla birlikte anahtar kelime dinamizmdir. Dinamizmin bulunduğu yerde hem yeni fikirler hem de bu fikirleri hayata geçirecek enerji bolca bulunur.

Sonuç olarak yeni yılda yaptığımız şey bir çeşit yenilenmedir. Bunun için seçeceğiniz tarih de size kalmıştır. Bu yenilenme süreci için yeni bir takvim yılını seçebileceğiniz gibi firmanızın kuruluş yıldönümünde de bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden hepinize mutlu ve dinamik yıllar!