Blog İçeriklerinin Değerini Arttırma

blog-iceriklerinin-degerini-arttirma.jpg

E-ticaret sitelerinizde bulunan blog yazıları üzerinde SEO çalışmaları yapabilir ve sitenizin değerini arttırabilirsiniz. Böylece hem tüketicilerle bir etkileşim içerisine girmiş olursunuz ve bu şekilde onları hem bilgilendirir hem de eğlendirirsiniz. Tabi bunların yanı sıra bloglarınızın değerini de arttırmalısınız İçeriklerinizin değerlerinin düşük olması demek SEO konusunda sıkıntılar yaşamak ve beklentilerin karşılanmaması demektir. Bu sebeple de blog içerik kalitesi önemli olan bir husustur. İçeriklerin değerlerinin artması için birçok farklı çalışma yapma imkanınız bulunmaktadır. İçerik kalitesi artışı yanı sıra dağıtımı da önemlidir.

Özgün ve Orijinal İçerik Üretmelisiniz

Firmaların birçoğu alanları ile bağlantılı olarak blog üretimi yapmaya çalışmaktadır ve trafik oluşması için de konu seçimlerine ve SEO çalışmalarına özen verilmektedir. Ne kadar çok tercih edilen kelime öbekleri seçerseniz o kadar çok rekabet olacaktır bunu unutmamalı ve buna göre üretim yapmalısınız. Çok rakipli olan kelime gruplarında alan adı devreye girmektedir ve alan adı otoritesini yüksek tutmuş olan siteler, organik aramalarda daha üstlerde çıkacaktır. Bunların yanı sıra sitenizin mobile olan uyumu ve sitenizin performansı da sıralamanızı etkileyecek olan faktörlerdendir.

Yeni açmış olduğunuz siteleriniz için organik arama çalışmalarına önem vermelisiniz ve bunun için de seçeceğiniz konulara ve içeriklerin özgünlük ve orijinalliğine de özen göstermelisiniz. Bu sayede rakip firmaların önüne kolayca geçebilir ve trafiklerinizi organik konuma getirirsiniz. Google her zaman özgün ve de orijinal içeriklere daha fazla değer vermektedir. Bu sebeple de daha kolay trafik akışı gerçekleşir.

Yazım Kurallarına Dikkat Edilmelidir

Yazdığınız tüm blogların yazım kurallarına uygun olması ve anlatım bozukluklarından uzak olması da önemli olan konular arasındadır. Okuyan kişilerin sıkılmaması ve yazıyı rahatlıkla da okuması gerekmektedir. Yani aslında yazıların okunabilirlik seviyesine bakılmaktadır. Bunun sağlanması için de cümlelerin çok uzun olmaması ve yazım, anlatım kurallarına uygun olması gerekmektedir. Kullanılan dilin da sade olmasına özen gösterilmelidir. Kullanılan dil sade olmalı ve jargonların da az olması gerekir. Sektörel yazılar içerisinde ne kadar çok terim olmazsa o kadar daha kolay anlaşılır olur.

Görsellere Yer Verilmelidir

İçeriklerin daha kaliteli bir hale gelebilmesi için görsellere yer verilmelidir. Görsellerin seçiminde de kaliteli ve yüksek çözünürlüklü olmasına özen gösterilmelidir. Kullanıcıların bir kısmı yazıyı okumak yerine görseli incelemeyi daha cazip bulmaktadır. Bu nedenle de görsel kaliteli olmalıdır ki ikisinden birini de seçse sıkılmadan blogta kalabilir.

Eski Yazıları İncelemelisiniz

Eğer içerik çalışmalarınız uzun soluklu ise eski yazıların gözden geçirilmesi önemlidir. En fazla trafik ve az trafik olanlar seçilmeli ve onlara göre içerikler üretilmelidir. Böylelikle de hedef kitlenize uygun üretim yapabilmiş olacak ve böylelikle daha işe yarar içerikler üretebileceksiniz. Bu nedenle de eskiye dönük çalışmalar blog üretiminde önemli bir detaydır.