Düşük Bütçeli Dijital Pazarlama

dusuk-butceli-dijital-pazarlama.jpg

E-ticaret firmalarının kendilerini tanıtabilmek ve ürünlerini yansıtabilmeleri için dijital pazarlama büyük önem taşımaktadır. Büyük firmaların ellerinde her zaman dijital pazarlama için yeteri kadar bütçe bulunmaktadır. Fakat küçük ya da yeni kurulan girişimlerde bu konuda sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu tarz işletmeler bütçe konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Yeterli bütçe olmaması durumunda reklam çalışmaları da yetersiz kalacaktır ve markalar kendilerini kolay kolay tanıtamayacaktır. Fakat düşük bütçeli ya da küçük olan işletmelerin kendilerini tanıtabilmeleri için yöntemler bulunmaktadır. Dijital pazarlama yöntemleri ile başlangıç olarak yavaş yavaş kendilerini duyurabilir böyle işletmeler.

Sosyal Medya Platformlarında Network Oluşturun

Sosyal medya platformları çok fazla kullanıcıya sahiptir, bu nedenle de çok fazla yardımcı olacaktır. Bu platformlarda Network değerinizi artırmaya çalışmanız ve bu çalışmalarınızın başarılı olarak sonuçlanması sizlere önemli yararlar sağlayacaktır. İçinde bulunulan sektördeki kişilerle iletişim sağlandığı zaman işinizi tanımak için fırsatlar bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sosyal platformlarda gruplara da abonelik sağlayıp, aktif olarak paylaşımlarda da bulunabilirsiniz. Bu platformlarda aktifliğinizi de arttırarak markalaşma sürecinizi de hızlandırabilirsiniz.

Sosyal Platformlarda Aktif Paylaşımlarda Bulunun

Network kurma işlemleri sonrasında markanıza ait sayfalarınızda paylaşımlarda bulunmalısınız. Bu paylaşımların içerikleri farklı alanlardan konular olabilir, kullanıcıların ilgisini çekebilecek paylaşımlar yapmak sizleri ileriye taşıyabilecektir. Soru cevap etkinlikleri yaparak, kendinize ait gruplarda insanlarla iletişim sağlayarak bir topluluk meydana getirebilirsiniz. Bu sayede markanız kulaktan kulakta yayılmaktadır.

Kullanıcıların İlgilerini Çekebilecek İçerikler Oluşturun

Hem sosyal medya hesaplarınızda hem de bloklarınızda, kullanıcıların ilgilerini çekebilecek konular hakkında yazılar paylaşarak sitenize gelen ziyaretçileri arttırabilir ve duyulmanız artış gösterir. Bu içerikler fotoğraf, video, gif seçeneklerinden herhangi birisi olabilir. Burada amaç sosyal medya hesaplarınıza gelecek olan ziyaretçiler ve takipçilerdir. Bu sayede reklam yapmış olacaksınız ve ürün, kampanya tanıtımlarıyla kullanıcılarla iletişime geçebilmiş olacaksınız. Ve de yeni kitle oluşturabilme ihtimali yakalayacaksınız. Bu sebeple de onlara ilgi çekici içerikler sunmalı ve onları günlük olarak ziyarete davet etmelisiniz. İçerikler beğenilince paylaşılır ve paylaşıldıkça daha çok kişiye erişebilirsiniz.

Yarışmalar Yapın

Sosyal platformlarda yeni kişilerle etkileşim içerisine girebilmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de yarışmalar düzenlemektir. Marka bilinirliğini arttırabilmenin yollarından birisi de hediyeler ve özel kampanyalardır. Çekiliş yapma gibi yöntemlerle gerekçeyle sunabilir ve sayfalarınıza beğeni, ziyaret, yorum vs. Çekme şansı yakalarsınız. Böylece markanız sürekli olarak elden ele yayımı ve ulaşabildiğiniz kişi sayısı sürekli artış gösterir.