Instagram ile E-Ticaret Sitesi Trafiği Oluşturmak

instagram-ile-e-ticaret-sitesi-trafigi-olusturmak.jpg

Günümüzün popüler ticaret yöntemlerinden olan e-ticaret için siteler açılmakta ve bu siteler üzerinden satışlar yapılmaktadır. E-ticaret sitesi oluşturmak ve ürün yüklemek kolay iş. Önemli olan işlemler site sonrasında satış yapabilmektedir. Satış yapabilmek için de sitenin çok sayıda kişiye ulaşması ve de ulaşan kişilerin siteye güvenmesi ve de içerikleri beğenmesi gerekmektedir.

Instagram gibi sosyal platformlardan reklam ve tanıtımlar ile kişileri e-ticaret sitelerine yönlendirebilir ve de satışlar yapabilirsiniz. Instagram milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve çok fazla popüler olan bir sosyal platformdur. Bu kullanıcı yoğunluğu nedeniyle bu uygulama üzerinden de hesaplar açılarak satışlar yapılamaktadır. Bunun yanı sıra Instagram üzerinden e-ticaret sitenizin trafiğini arttırabilir ve sitenize ziyaretçiler çekebilirsiniz.

Profildeki Hakkınızda Kısmı Reklam ve Yönlendirme İçin İdeal Bir Seçenektir

Instagram uygulamalarında profil düzenleme işlemleri gerçekleşirken web sitesi gibi bir boşluk bulunmaktadır. Bu alana e-ticaret site linkinizi yazabilir ve bu şekilde sitenize yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. Bu yönlendirmeler ile sitenizin organik ziyaretçi sayısı artacak ve trafik ile de arama motorlarında üstlere yükselebileceksiniz. E-ticaret sitesi trafiği oluşturmak için ideal bir yöntemdir.

Paylaşımlardaki Açıklama Bölümü ile Siteye Yönlendirmeler

Instagram üzerinde yapılan paylaşımlara açıklama bölümleri eklenmektedir. Bu açıklama bölümüne BİO’daki linke tıklayın vs. gibi seçenekler ile e-ticaret sitenize yönlendirici işlemler yapabilirsiniz. Farklı ifadeler ile de bu yönlendirmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Videolara URL Ekleme

Instagram gibi popüler olan bir uygulamada yaptığınız paylaşımlar video içeriklerden oluşuyor ise, paylaştığınız videoların içeriklerine sahip olduğunuz web sitenizin URL eklemesini yapabilir ve siteye yönlendirmeler sağlayabilirsiniz. Böylelikle takipçilerinizi sitenize yönlendirmiş olacaksınız ve sitenizin trafiğinde artış meydana gelecektir.

Instagram Reklam Alma

Reklamlar ile daha fazla kişiye erişilebilir ve kişilerin sitenizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Instagram profilinize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için reklam satın alabilirsiniz. Bu reklamlar için ayrıca bütçe ayırabilirsiniz ve Instagram hesabınıza gelen ziyaretçiler ile sitenize de yönlendirmeler yaptırabilirsiniz. Instagram uygulamasında çeşit çeşit reklam imkanı vardır. Her bir reklam imkanı ile hesabınıza kişi çekebilir ve hesabınıza gelen bu ziyaretçileri de e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz.